System wybielający zęby w 5 dni od Białej Perły... Czy zadziałał?

• 10 listopada 2015 12 komentarzy
Dzień dobry :) minęły prawie trzy tygodnie od mojego ostatniego postu... Nie lubię takich luk na swoim blogu, ale niestety nie zdążyłam napisać żadnych postów na zapas. Powodem takiego zaniedbania jest to, że wyjechaliśmy z mężem na jakiś czas za granicę i ciężko mi pogodzić różnice czasowe. Co więcej, straciłam trochę wenę przez to zamieszanie :P mam jednak nadzieję, że niebawem wrócimy i wszystko wskoczy na właściwy tor :) tymczasem zapraszam na moją relację z używania 5-dniowego systemu wybielającego zęby od Białej Perły.


Nigdy nie używałam takich zestawów, ponieważ bałam się o moje wrażliwe dziąsła. Zawsze wybierałam dobre wybielające pasty do zębów z którymi nie było dużo zabawy. Tutaj musiałam się przełamać i mieć nadzieję, że żadnych skutków ubocznych nie będzie. No ale niestety były... 


Pierwszym etapem wybielania jest dopasowanie aplikatorów do kształtu naszych zębów. W wodzie o temperaturze około 80 stopni zanurzamy aplikator i po 5 sekundach wyciągamy z wody. Chwilę potem nakładamy na górne zęby i dociskamy aby dobrze się uformował. Powtarzamy czynność tak samo przy formowaniu aplikatora na dolne zęby. Szczerze mówiąc, noszenie tego aplikatora nie było zbyt przyjemne i komfortowe, jednak 20 minut dało się jakoś wytrzymać.


Po uformowaniu aplikatorów przystępujemy do umycia zębów pastą przed wybielaniem z zestawu. Po umyciu i wypłukaniu zębów wodą, nakładamy równomiernie na aplikatory żel wybielający a następnie tak przygotowane aplikatory nakładamy na zęby i trzymamy przez 20 minut. Po tym czasie ściągamy aplikatory, myjemy je a żeby płuczemy płynem po wybielaniu.

Moje wrażenia: Jak na pierwszy raz z takim zestawem nie jestem zachwycona. Stosowanie rano i wieczorem dla osób pracujących może być uciążliwe. Ja miałam na to czas, jednak odczuwałam ból dziąseł i ograniczyłam stosowanie tylko na wieczór. System ma dość mocny miętowy zapach, jednak sam żel wybielający jest dość nieprzyjemny. Okres wybielania trwał u mnie 8 dni i efekt jaki uzyskałam jest średni. Ale to zapewne dlatego, że nie stosowałam systemu dwa razy dziennie a raz. Wrócę do niego gdy podleczę dziąsła, i mam nadzieję, że wtedy coś z tego wyjdzie. 

Koszt takiego systemu to około 60 zł z w aptekach. Jeśli nie macie wrażliwych dziąseł to zawsze można wypróbować :)

12 komentarzy

 1. Szloda, ze nie pokazalas efektu, ale chyba mimo wszystko nie skusze sie na ten zestaw...

  OdpowiedzUsuń
 2. takie coś to by mi się przydało:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem przekonana do tego typu produktów ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w trakcie wybielania paskami, mineło 7 dni - zapłaciłam za nie 56zł i jestem dość zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z niecierpliwością czekam na nowe posty:) Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obawiam się, że moje dziąsła są na to za wrażliwe...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja osobiście wolę pójść do dentysty i tam wybielić zęby. Przynajmniej mam pewność, że dobrze będzie to wykonane :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ból dziąseł mi nie przeszkadza, przełknę to jeśli jakikolwiek efekt się pojawi i chętnie bym spóbowala

  OdpowiedzUsuń
 9. Bałabym sie reakcji swoich dziąseł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie używałam takich produktów i raczej nie spróbuję. Moje dziąsła też są w nie najlepszym stanie więc system wybielania odpada.

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam coś podobnego, też chyba tej firmy. Mam małe zęby i musiałam przyciąć tą "szczękę" przez co miała ostre krawedzie. a i tak potrafiłam sobie poparzyć dziąsła. Nie dałam rady przejść całego procesu, ale jakieś minimalne efekty bylo widać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wypowiedź! Jeśli Ci się podoba, udostępnij dalej :)
Jeśli masz jakieś pytanie, odpowiedź znajdziesz pod swoim komentarzem.