Kalendarz na zaplanowanie 2019 roku: Nowy Sekretnik Szeptuchy - K.B. Miszczuk.

• 17 grudnia 2018 18 komentarzy
Jeśli chętnie sięgacie po literaturę polską to na pewno wiele z Was zna słowiańską serię książek Kwiat Paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk i tytuły takie jak: Szeptucha, Noc Kupały, Żerca czy Przesilenie. W dzisiejszym wpisie chciałabym zaprezentować kalendarz Nowy Sekretnik Szeptuchy wydawnictwa W.A.B, który jest drugą częścią bestsellerowego Sekretnika Szeptuchy. Kalendarz inspirowany jest serią książek Kwiat Paproci oraz kulturą dawnych Słowian... Innymi słowy, coś co każda Słowianka wiedzieć powinna ;)


NOWY SEKRETNIK SZEPTUCHY.
CO KAŻDA SŁOWIANKA WIEDZIEĆ POWINNA.

Liczba stron: 416 
Wydawca: W.A.B
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Typ okładki: zintegrowana
Cena: 29,99 zł 


Książka jest głównie kalendarzem, i co ciekawe dość uniwersalnym ponieważ nie mamy narzuconego roku ani dnia tygodnia, jest natomiast podział na miesiące. Na samym końcu mamy skróconą wersję kalendarza na 2018 i 2019 rok, kilka stron na zapisanie adresów i telefonów oraz przydatną kieszonkę.

Oprócz funkcji kalendarza z całej książki możemy dowiedzieć się wiele różnych informacji dotyczących kultury słowiańskiej, których nie mieliśmy okazji poznać za czasów szkolnych. 


W książce jest wiele praktycznych informacji, które można zastosować w życiu codziennym: proste przepisy na domowe kosmetyki, działanie wybranych ziół, sposoby na bolące gardło i chrypę, przepisy na nalewkę z malin, cytryn czy czosnku. Nowy Sekretnik Szeptuchy został także wzbogacony o neosłowiański horoskop :)

W środku znajdziemy także fragmenty słowiańskich bajek, charakterystyki demonów słowiańskich, cytaty i wiele innych ciekawostek związanych z tą kulturą. 


Nowy Sekretnik Szeptuchy miał swoją premierę 5 września, u mnie będzie w użyciu od 1 stycznia 2019 roku - nie chciałam zaczynać z niego korzystać od września. Wiem jednak, że na pewno będzie to typowy domowy kalendarz (i na blogowe zapiski!), ponieważ jest trochę za ciężki aby nosić go ze sobą w torebce.

Druga część Sekretnika Szeptuchy jest ciekawym pomysłem na prezent pod choinkę od kobiety dla kobiety, ponieważ mamy książkę, planner i kalendarz w jednym. Ciekawa jestem czy kupiłyście już planner/kalendarz na 2019 rok? Co sądzicie o Nowym Sekretniku Szeptuchy? :)

18 komentarzy

 1. ja i moja przyjaciółka mamy ten kalendarz notatnik :) fajna sprawa,

  OdpowiedzUsuń
 2. ale super wygląda :D Ja na urodziny dostałam idealny planner :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie proste i naturalne przepisy :) Ciekawy pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O bardzo ciekawy ten kalendarz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolę kalendarze, w których jest więcej miejsca na zapiski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. swego czasu też by mi nie pasował, ale do domowego użytku może być :)

   Usuń
 6. Miszczuk znam tylko z OBSESJI
  a kalendarze wolę klasyczne

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mnie kusi ten kalendarz, jest taki nie codzienny

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ on jest ładnie wydany. Fajnie mieć taki kalendarz książkę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wypowiedź! Jeśli Ci się podoba, udostępnij dalej :)
Jeśli masz jakieś pytanie, odpowiedź znajdziesz pod swoim komentarzem.